Ars Fotografica 2020 – Premii / Awards

Afis Ars Fotografica 2020

Ars Fotografica Arad, România 2020 – PREMII

SECŢIUNEA „LIBER – COLOR” :

–   Premiul I şi Medalia de Aur AAFR – Bardossi Virgilio, Italia – Strade bianche 1 

–   Premiul II şi Medalia de Argint AAFR – Badea Teodor, Găești – Air Show 1

–  Premiul III şi Medalia de Bronz AAFR – Voștinar Ioan Emil, Arad – Două fortărețe

  • Menţiune AAFR – Bodea Marius, Oradea – Picătura perfectă 
  • Menţiune AAFR – Despotov Danijela, Cluj Napoca – Jump 
  • Mențiune AAFR – Pop Ovidiu, Oradea – Five Seasons 02

–  Premiul I şi Medalia de Aur Varadinum  – Bikfalvi Zsolt, Carei – Landscape in Szatmar  

– Premiul II şi Medalia de Argint Varadinum – Gajewski Damian,Polonia – Lost in the Race   

–  Premiul III şi Medalia de Bronz Varadinum  – Mărculescu Ion, Târgoviște – Solitar

  • Menţiune Varadinum  – Kralik Jaroslav, Serbia – Banat
  • Menţiune Varadinum  – Simovic Olja, Serbia – Meeting    
  • Mențiune Varadinum  – Tomic Maja, Serbia – Misty Morning 1

– Premiul I şi Medalia de Aur Foto Club Arad – Stoica Adrian, Simeria – Renascence

– Premiul II şi Medalia de Argint Foto Club Arad  – Lybaert Daniel, Olanda – Liefkuzing

– Premiul III şi Medalia de Bronz Foto Club Arad  –Vîrbănescu Daria,București–My Name is Red  

  • Menţiune Foto Club Arad  – Plaino Marian, București – Pescarul
  • Menţiune Foto Club Arad  – Domokos Adrian, Arad – City Lines 
  • Mențiune Foto Club Arad  – Szabo Iosif, Odorheiu Secuiesc – Rivalitate   

SECŢIUNEA „LIBER – MONOCROM” :

–     Premiul I şi Medalia de Aur AAFR – Șerban Tunde, Arad – Yamaia

–     Premiul II şi Medalia de Argint AAFR – Negoiță Bogdan,Craiova–You are the One that I want 4

–    Premiul III şi Medalia de BronzAAFR–Monorostorine Hrabovsky Eva,Ungaria–Lines and Shapes 

  • Menţiune AAFR – Floriganță Tiberiu Cristian, Craiova – Steps   
  • Menţiune AAFR – Poiată Anatol, Moldova – Winter Trees  
  • Mențiune AAFR – Pop Ovidiu, Oradea – Statues  

–   Premiul I şi Medalia de Aur Foto Club Arad – Lybaert Daniel, Olanda – Glooiend Landschap

–   Premiul II şi Medalia de Argint Foto Club Arad  – Biro Erika, Ungaria – Eyes

–    Premiul III şi Medalia de Bronz Foto Club Arad  – Plaino Marian, București – Poveste de iarnă  

  • Menţiune Foto Club Arad  – Bogdan Lucian, Cluj Napoca – Zombii în ofensivă
  • Menţiune Foto Club Arad  – Cosma Alexandra, Arad – The Calm before the Storm
  • Mențiune Foto Club Arad  – Kralik Jaroslav, Serbia – Driving

Doresc să felicit pe cei premiaţi, pe cei care au fotografii acceptate, dar şi pe toţi cei care ne-au făcut deosebita onoarea să participe la acest salon.

Trofeul Asociației Foto Club Arad  pentru autorul care are cele mai multe acceptări se acordă  lui Lybaert Daniel din Olanda.

Voi reveni în curând cu lista fotografiilor acceptate.

Mircea Boran Art. AAFR

Preşedinte

Asociația Foto Club Arad – fondat 1968

www.fotoclubarad.ro

tf. 0744863266

 

Ars Fotografica Arad, Romania 2020 – AWARDS

SECTION “OPEN – COLOR”:

– First Prize and AAFR Gold Medal – Bardossi Virgilio, Italy – Strade bianche 1 

– Second Prize and AAFR Silver Medal – Badea Teodor, Găești – Air Show 1

– Third prize and AAFR Bronze Medal – Voștinar Ioan Emil, Arad – Două fortărețe

– AAFR Mention – Bodea Marius, Oradea – Picătura perfectă    

– AAFR mention – Despotov Danijela, Cluj Napoca – Jump   

– AAFR Mention – Pop Ovidiu, Oradea – Five Seasons 02

– First Prize and Varadinum Gold Medal – Bikfalvi Zsolt, Carei – Landscape in Szatmar  

– Second Prize and Varadinum Silver Medal – Gajewski Damian,Poland – Lost in the Race    

– Third Prize and Varadinum Bronze Medal – Mărculescu Ion, Târgoviște – Solitar

 – Varadinum Mention – Kralik Jaroslav, Serbia – Banat

 – Varadinum Mention – Simovic Olja, Serbia – Meeting       

 – Varadinum Mention – Tomic Maja, Serbia – Misty Morning 1

– First Prize and Foto Club Arad Gold Medal – Stoica Adrian, Simeria – Renascence

– Second Prize and Foto Club Arad Silver Medal – Lybaert Daniel, Holland – Liefkuzing

– Third Prize and Foto Club Arad Bronze Medal – Vîrbănescu Daria,București–My Name is Red  

 – Foto Club Arad Mention – Plaino Marian, București – Pescarul

 – Foto Club Arad Mention – Domokos Adrian, Arad – City Lines 

 – Foto Club Arad Mention – Szabo Iosif, Odorheiu Secuiesc – Rivalitate     

SECTION “OPEN – MONOCHROME”:

– First Prize and AAFR Gold Medal – Șerban Tunde, Arad – Yamaia

– Second Prize and AAFR Silver Medal – Negoiță Bogdan,Craiova–You are the One that I want 4

– Third prize and AAFR Bronze Medal – Monorostorine Hrabovsky Eva,Hungary–Lines and Shapes 

– AAFR Mention – Floriganță Tiberiu Cristian, Craiova – Steps     

– AAFR mention – Poiată Anatol, Moldova – Winter Trees    

– AAFR Mention – Pop Ovidiu, Oradea – Statues  

– First Prize and Foto Club Arad Gold Medal – Lybaert Daniel, Holland – Glooiend Landschap

– Second Prize and Foto Club Arad Silver Medal – Biro Erika, Hungary – Eyes

– Third Prize and Foto Club Arad Bronze Medal – Plaino Marian, București – Poveste de iarnă  

 – Foto Club Arad Mention – Bogdan Lucian, Cluj Napoca – Zombii în ofensivă

 – Foto Club Arad Mention – Cosma Alexandra, Arad – The Calm before the Storm   

 – Foto Club Arad Mention –  Kralik Jaroslav, Serbia – Driving

I would like to congratulate the winners, those who have accepted photos, and all those who have honor us to participate in this salon.

Foto Club Arad Association trophy for the author who has the most acceptances awarded to Lybaert Daniel, Holland.

I will come back soon with a list of accepted photos.

Mircea Boran Art. AAFR

President

Foto Club Arad Association – founded in 1968

www.fotoclubarad.ro

Email: mirceaboran@gmail.com

Phone: 0040744863266

Lista cu fotografiile acceptate la Salonul Internaţional de Fotografie Ars Fotografica Arad, România 2020

List of accepted photos at the Ars Fotografica International Photo Salon Arad, Romania 2020

COLOR – 171

Andrei Dan – Aegina Sunset

Andrei Dan – Burdened

Andrei Dan – Enjoying Life

Andrei Dan – Poacher On Neajlov Delta-Romania

Anghel Mircea – Andrada 3

Anghel Mircea – Shepherd

Apor Szabo – Middle of the sky

Apor Szabo – Morning hunter

Apor Szabo – Silent killer wildlife

Badea Teodor – Air show 1

Badea Teodor – Roșu

Băduț Cristina – Subcharpatian village

Băduț Cristina – Sunset on a dusty path

Băduț Mircea – Almost evening on the hill

Băduț Mircea – Autumn in the mountain village

Băduț Mircea – Birds in the river delta

Bagyinski Zoltan –  Szántay- palota lépcsőháza, Szántay L.   II.

Bagyinski Zoltan – Szántay- palota lépcsőháza, Szántay L.  III.

Ban Jozsef – The Red Poison

Ban Jozsef – The Time has come

Banfi Barnabas – Joker

Banfi Barnabas Ifj. – Giants

Barabas Ferenc – Portraits with a leaf – triptichon

Bardossi Virgilio – Late night

Bardossi Virgilio – Strade bianche 1

Bardossi Virgilio – Toscana

Bardossi Virgilio – Winter evening

Bendelja Goran – Coast

Bendelja Goran – Lake

Bikfalvi Zsolt – At the wedding

Bikfalvi Zsolt –Jozsefvaros

Bikfalvi Zsolt -Landscape in Szatmar

Bikfalvi Zsolt -On the porch

Biros Erika – Duo

Bodea Marius – Mă gândesc la tine

Bodea Marius – Picatura perfectă

Bogdan Lucian – Meditativa

Boldog Zsuzsanna – In the rain

Bontovici Ilona – Freja the little Indian princess

Bontovics Ilona – Wondering

Burcea Marius Ionuț – Cimitirul vesel

Burcea Marius Ionuț – Din trecut

Buță Marius – Feli

Ciorba Cerasela – Blue winter

Ciorba Cerasela – Staring

Cismaș Ovidiu Daniel – Cardio natural

Cismaș Ovidiu Daniel – Fereastra

Cosma Alexandra – Deserted street

Cosma Alexandra – Enjoy the silence

Cosma Alexandra – Proudness

Cosma Alexandra – Sunset in Transylvania

Cotoc Sorin – Megalopolis

Cotoc Sorin – Rainbow

Creștin Călin – Fog

Creștin Călin – Quiet

Cybuch Dominica – Impression 1

Despotov Danijela – From Africa

Despotov Danijela – Jump

Domokos Adrian – Cheile Băniței

Domokos Adrian – City lines

Domokos Adrian – Peștera Bolii

Draga Paul – Curiosul

Draga Paul – Pe lac

Floriganță Tiberiu Cristian – Another World

Floriganță Tiberiu Cristian – In the Shadow

Floriganță Tiberiu Cristian – Symbol

Gajewski Damian – Lost in the race

Gajewski Damian – Manhattan by …

Goldin Leonid – Photo 278 EURO

Goldin Leonid – Route number 17

Goldin Leonid – Triple protection

Goldin Leonid – Woman in black

Grzdanek Slawomir – Portrait 2

Iolu Octavian – Color (1)

Iolu Octavian – Color (2)

Iolu Octavian – Color (3)

Isfan Marius – Rural scene

Jankowski Witold – Lila

Jankowski Witold – Ola

Jankowski Witold – Venus

Jarmi Jozsef – Twilight

Jarmi Jozsef -Ears in Green

Jarmi Jozsef -Fluturaș de stâncă

Jarmi Jozsef -Ice World

Kantor Tibor – Calopteryx virgo

Kantor Tibor – Curious

Kantor Tibor – In the smoke

Kari Violeta – Violet

Katona Peter – Double Koros

Katona Peter – Ghost Flower

Katona Peter – Kissing Horses

Kestyus Mate – Umbrellas

Kesztyus Andras – Big-headed

Kesztyus Andras – Puzzle

Kesztyus Mate – Ceilling

Kesztyus Mate – Depth

Kiss Imre –Lizard

Klimai Cristian – Night show

Kralik Jaroslav – Banat

Kralik Jaroslav – Diploma

Kucsara Tibor – Encounter

Kuczynski Piotr – Lake

Kuczynski Piotr – Mirror

Kuczynski Piotr – Stairs

Kuczynski Piotr – Wasp

Litynska Marta – Freckles

Lorincz Lajos – Forest multiexpo

Lorincz Lajos – Shelter in the night

Lybaert Daniel – 4 Kuifmakaken

Lybaert Daniel – Kuifmakakenduo

Lybaert Daniel – Liefkozing

Lybaert Daniel – Weggestoken

Mărculescu Ion – Concert

Mărculescu Ion – Pe deal

Mărculescu Ion – Solitar

Mazan Erzsebet – Semi incognito

Mocanu Dorin – Contraste

Monostorine Hrabovsky Eva – Pass away

Monostorine Hrabovsky Eva –Roads

Muntean Cosmina Daniela Vlasta – Good Spirits

Muntean Cosmina Daniela Vlasta – Morning on the Lake

Muntean Cosmina Daniela Vlasta – Rendez vous

Muntean Cosmina Daniela Vlasta – The Light at the End of the Tunnel

Negoiță Bogdan – Cami 11

Negoiță Bogdan – Cami 16

Negoiță Bogdan – Lore 1

Pietryga Sylwia – Linnen Alley

Pietryga Sylwia – Loneliness

Plaino Marian – Bătrâna

Plaino Marian – Echilibru

Plaino Marian – Păunii

Plaino Marian – Pescarul

Poiată Anatol – Bread

Poiată Anatol – Moldovian carpet

Poiată Anatol- Sălaj woman

Pop Ovidiu – Afro

Pop Ovidiu – Five seasons 02

Pop Ovidiu – Four Seasons 04

Pop Ovidiu – Milky beauty

Sârb Vasile – The Love of Shepherds

Sârb Vasile – The prayer

Sârb Vasile – The Song of Joy

Scrob George – Between Realms

Șerban Tunde –  Alexandra 1

Șerban Tunde – Apus de soare

Șerban Tunde – Nicoleta

Silaghi Octavian –  Good sign

Silaghi Octavian – Bled 12

Simovic Olja – Meeting

Simovic Olja – Swimming for the cross

Sobieszek Urszula – Soft Kitty

Stoica Adrian – Lavender fields

Stoica Adrian – Renascence

Stoica Adrian – Summer in lavender

Stoica Adrian -Beyond the Bridge

Szabo Iosif – Cadou de nuntă

Szabo Iosif – Portret de Codalb

Szabo Iosif – Rivalitate

Szentes Monica – Late Summer

Tomic Maja – Misty Morning 1

Tomic Maja – Misty Morning 2

Tomic Maja – Misty Morning 3

Vătăman Sorin – Global warming

Virag Mihaly – Lowland

Vîrbănescu Daria – Fallen

Vîrbănescu Daria – My name is Red

Vîrbănescu Daria – Spoons

Voștinar Ioan Emil – Angels of Fire

Voștinar Ioan Emil – Catedrala cerului

Voștinar Ioan Emil – Două fortărețe

Zivkic Dusan – Blue 11

MONOCHROME – 128

Anghel Mircea – Agreement in White Major

Anghel Mircea – Rock

Anghel Mircea – The Crossing

Anghel Rodica – Water Mill

Băduț Mircea – Mountain slopes

Băduț Mircea – Belated letter

Băduț Mircea – Late autumn by the sea

Ban Jozsef – The True Player

Barabas Ferenc – Jump into the light

Bardossi Virgilio – Covata

Bardossi Virgilio – Waterfalls

Bikfalvi Zsolt – Stair to Heaven

Biro Erika – Eyes

Bodea Marius – Mirajul tehnologiei

Bodea Marius – Pe drumul vieții

Bodea Marius – Plutind spre eternitate

Bogdan Lucian – Tăcut ca o umbră pe ziduri

Bontovics Ilona – Little-Erotica

Bontovics Ilona – Old-Hobo

Bontovics Ilona – Waiting

Burcea Marius Ionuț – Călătorie în timp

Burcea Marius Ionuț – Mecanicul

Buță Marius – Game over

Cardon Vasilica – Puzzled

Ciorba Cerasela – Further

Cismaș Ovidiu Daniel – O ultima răsuflare

Cosma Alexandra – Exposed

Cosma Alexandra – The calm before the storm

Cotoc Sorin – Anthill

Cotoc Sorin – Monoliths

Cotoc Sorin – Space-Boat

Creștin Călin – Speed

Despotov Daniela – Flamingo

Domokos Adrian – Reflexion and Symmetry

Domokos Adrian – Train station

Draga Paul – De sus

Draga Paul – Fragil

Draga Paul – Pe fereastră

Floriganță Tiberiu Cristian – Gesture

Floriganță Tiberiu Cristian – Steps

Floriganță Tiberiu Cristian – The subtilety of the lines

Gajewski Damian – Photographer

Goldin Leonid – At the dentist

Goldin Leonid – Childhood tales

Goldin Leonid – Flight delay

Goldin Leonid – Special diet

Hadnagy Sandor – Neighbours

Hadnagy Sandor – Sillence

Jankowski Witold – Star

Jankowski Witold – Temptation

Jarmi Jozsef – Ear

Kantor Tibor – Chaos

Kantor Tibor – Spirits

Kesztyus Andras – Line

Kesztyus Andras – Urban solitude

Kiss Imre – British

Kiss Imre – Crosses

Klimai Cristian – Bridge in time

Klimai Cristian – Brothers

Kralik Jaroslav – Driving

Kralik Jaroslav – Property

Kralik Jaroslav – Rendezvous

Kucsara Tibor – Spiral

Kucsara Tibor – Window

Lerh Snezana -Akt II

Lerh Snezana -Januarski sfumato II

Lorincz Lajos – Waterfall of flowing lights

Lybaert Daniel – Berenruzie in ZwW

Lybaert Daniel – Genegenheid in ZwW

Lybaert Daniel – Glooiend landschap

Lybaert Daniel – Verveling in ZwW

Mazan Erzsebet -Autumn smile

Mazan Erzsebet -Flowers for sale

Monostorine Hrabovsky Eva – Everyday perspective

Monostorine Hrabovsky Eva – Lines and shapes

Monostorine Hrabovsky Eva – Thoughts at wharf

Muntean Cosmina Daniela Vlasta – Winter

Negoiță Bogdan – 8 oclock Hk

Negoiță Bogdan – Ballerina

Negoiță Bogdan – Resignation

Negoiță Bogdan – You are the one that I want

Nowicki Mariusz –  Warrior

Nowicki Mariusz – Julia

Plaino Marian – Curbe

Plaino Marian – Livia

Plaino Marian – Poveste de iarnă

Plaino Marian – Vis de iarnă

Poiată Anatol – Glance

Poiată Anatol – Winter trees

Pop Ovidiu – Stages

Pop Ovidiu – Statues

Rotaru Filip – Studiu 02

Sârb Vasile – Let’s go to work 2

Sârb Vasile – Revelation 4

Sârb Vasile – The empty thoughts

Schlauszky Szilard – In the Wind

Schlauszky Szilard – Morning Light & Shadow

Șerban Tunde – Yamaia

Silaghi Octavian –  Priorities

Silaghi Octavian –  Vortex 2

Silaghi Octavian – Metropolis

Simovic Olja – Eyes

Simovic Olja – Christmas Eve

Simovic Olja –Winter

Sobieszek Urszula – Found

Sobieszek Urszula – Protector

Sobieszek Urszula – She

Sobieszek Urszula – Up

Stoica Adrian – Bârsana

Stoica Adrian – Escape

Stoica Adrian – Frozen lake

Stoica Adrian – Sunday worker

Szentes Monica – Urban Details

Tandari Anita – Walking on the bridge

Tomic Maja – Heart in a fog

Tomic Maja – In the mirror

Tomic Maja – Sculpture

Vătăman Sorin – Backstage

Vătăman Sorin – Meeting

Vătăman Sorin – Meșterul

Vîrbănescu Daria – All white

Vîrbănescu Daria – Summer taste

Voștinar Ioan Emil  – Mețianu

Voștinar Ioan Emil – Dimineața la înălțime

Voștinar Ioan Emil – Fan Curier

Wojtera Agnieszka –

Zivkic Dusan – Dubrovnik  8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *