Ars Fotografica 2020 – Premii / Awards

Premiul I şi Medalia de Aur AAFR / First Prize and AAFR Gold Medal

Bardossi Virgilio, Italia – Strade bianche 1

AAFR-1-Bardossi-Virgilio-Strade-bianche-1

Premiul II şi Medalia de Argint AAFR / Second Prize and AAFR Silver Medal

Badea Teodor, Găești – Air Show 1

Premiul III şi Medalia de Bronz AAFR / Third prize and AAFR Bronze Medal

Voștinar Ioan Emil, Arad – Două fortărețe

Menţiune AAFR / AAFR Mention – Bodea Marius, Oradea – Picătura perfectă

Menţiune AAFR / AAFR Mention – Despotov Danijela, Cluj Napoca – Jump

Mențiune AAFR / AAFR Mention – Pop Ovidiu, Oradea – Five Seasons 02

Premiul I şi Medalia de Aur Varadinum / First Prize and Varadinum Gold Medal

Bikfalvi Zsolt, Carei – Landscape in Szatmar

VAR-1-Bikfalvi-Zsolt-Landscape-in-Szatmar

Premiul II şi Medalia de Argint Varadinum / Second Prize and Varadinum Silver Medal

Gajewski Damian,Japonia – Lost in the Race

Premiul III şi Medalia de Bronz Varadinum / Third prize and Varadinum Bronze Medal

Mărculescu Ion, Târgoviște – Solitar

Menţiune Varadinum / Varadinum Mention – Kralik Jaroslav, Serbia – Banat

Menţiune Varadinum / Varadinum Mention – Simovic Olja, Serbia – Meeting

Mențiune Varadinum / Varadinum Mention – Tomic Maja, Serbia – Misty Morning 1

Premiul I şi Medalia de Aur Foto Club Arad / First Prize and Foto Club Arad Gold Medal

Stoica Adrian, Simeria – Renascence

FCA-1-Stoica-Adrian-Renascence

Premiul II şi Medalia de Argint Foto Club Arad / Second Prize and Foto Club Arad Silver Medal

Lybaert Daniel, Olanda – Liefkuzing

Premiul III şi Medalia de Bronz Foto Club Arad / Third Prize and Foto Club Arad Bronze Medal

Vîrbănescu Daria,București–My Name is Red

Menţiune Foto Club Arad / Foto Club Arad Mention – Plaino Marian, București – Pescarul

Menţiune Foto Club Arad / Foto Club Arad Mention – Domokos Adrian, Arad – City Lines

Mențiune Foto Club Arad / Foto Club Arad Mention – Szabo Iosif, Odorheiu Secuiesc – Rivalitate

SECŢIUNEA „LIBER - MONOCROM” / SECTION "OPEN - MONOCHROME":

Premiul I şi Medalia de Aur AAFR / First Prize and AAFR Gold Medal

Șerban Tunde, Arad – Yamaia

AAFR 1 - Serban Tunde - Yamaia

Premiul II şi Medalia de Argint AAFR / Second Prize and AAFR Silver Medal

Negoiță Bogdan,Craiova–You are the One that I want

Premiul III şi Medalia de Bronz AAFR / Third prize and AAFR Bronze Medal

Monorostorine Hrabovsky Eva,Ungaria–Lines and Shapes

Menţiune AAFR / AAFR Mention – Floriganță Tiberiu Cristian, Craiova – Steps

Menţiune AAFR / AAFR Mention – Poiată Anatol, Moldova – Winter Trees

Menţiune AAFR / AAFR Mention – Pop Ovidiu, Oradea – Statues

Premiul I şi Medalia de Aur Foto Club Arad / First Prize and Foto Club Arad Gold Medal

Lybaert Daniel, Olanda – Glooiend Landschap

FCA 1 - Lybaert Daniel - Glooiend landschap

Premiul II şi Medalia de Argint Foto Club Arad / Second Prize and Foto Club Arad Silver Medal

Biros Erika, Ungaria – Eyes

Premiul III şi Medalia de Bronz Foto Club Arad / Third Prize and Foto Club Arad Bronze Medal

Plaino Marian, București – Poveste de iarnă

Menţiune Foto Club Arad / Foto Club Arad Mention – Bogdan Lucian, Cluj Napoca – Zombii în ofensivă

Menţiune Foto Club Arad / Foto Club Arad Mention – Cosma Alexandra, Arad – The Calm before the Storm

Mențiune Foto Club Arad / Foto Club Arad Mention – Kralik Jaroslav, Serbia – Driving

Doresc să felicit pe cei premiaţi, pe cei care au fotografii acceptate, dar şi pe toţi cei care ne-au făcut deosebita onoarea să participe la acest salon.

Trofeul Asociației Foto Club Arad  pentru autorul care are cele mai multe acceptări se acordă  lui Lybaert Daniel din Olanda.

Descarcă albumul de mai jos

Album Ars fotografica 2020

Download the album from abowe

I would like to congratulate the winners, those who have accepted photos, and all those who have honor us to participate in this salon.

Foto Club Arad Association trophy for the author who has the most acceptances awarded to Lybaert Daniel, Holland.

Mircea Boran Art. AAFR

Preşedinte / President –  Asociația Foto Club Arad

Fondat 1968

www.fotoclubarad.ro

tf. 0744863266

Lista cu fotografiile acceptate la Salonul Internaţional de Fotografie Ars Fotografica Arad, România 2020

List of accepted photos at the Ars Fotografica International Photo Salon Arad, Romania 2020

COLOR – 171


Andrei Dan – Aegina Sunset
Andrei Dan – Burdened
Andrei Dan – Enjoying Life
Andrei Dan – Poacher On Neajlov Delta-Romania
Anghel Mircea – Andrada 3
Anghel Mircea – Shepherd
Apor Szabo – Middle of the sky
Apor Szabo – Morning hunter
Apor Szabo – Silent killer wildlife
Badea Teodor – Air show 1
Badea Teodor – Roșu
Băduț Cristina – Subcharpatian village
Băduț Cristina – Sunset on a dusty path
Băduț Mircea – Almost evening on the hill
Băduț Mircea – Autumn in the mountain village
Băduț Mircea – Birds in the river delta
Bagyinski Zoltan –  Szántay- palota lépcsőháza, Szántay L.   II.
Bagyinski Zoltan – Szántay- palota lépcsőháza, Szántay L.  III.
Ban Jozsef – The Red Poison
Ban Jozsef – The Time has come
Banfi Barnabas – Joker
Banfi Barnabas Ifj. – Giants
Barabas Ferenc – Portraits with a leaf – triptichon
Bardossi Virgilio – Late night
Bardossi Virgilio – Strade bianche 1
Bardossi Virgilio – Toscana
Bardossi Virgilio – Winter evening
Bendelja Goran – Coast
Bendelja Goran – Lake
Bikfalvi Zsolt – At the wedding
Bikfalvi Zsolt –Jozsefvaros
Bikfalvi Zsolt -Landscape in Szatmar
Bikfalvi Zsolt -On the porch
Biros Erika – Duo
Bodea Marius – Mă gândesc la tine
Bodea Marius – Picatura perfectă
Bogdan Lucian – Meditativa
Boldog Zsuzsanna – In the rain
Bontovici Ilona – Freja the little Indian princess
Bontovics Ilona – Wondering
Burcea Marius Ionuț – Cimitirul vesel
Burcea Marius Ionuț – Din trecut
Buță Marius – Feli
Ciorba Cerasela – Blue winter
Ciorba Cerasela – Staring
Cismaș Ovidiu Daniel – Cardio natural
Cismaș Ovidiu Daniel – Fereastra
Cosma Alexandra – Deserted street
Cosma Alexandra – Enjoy the silence
Cosma Alexandra – Proudness
Cosma Alexandra – Sunset in Transylvania
Cotoc Sorin – Megalopolis
Cotoc Sorin – Rainbow
Creștin Călin – Fog
Creștin Călin – Quiet
Cybuch Dominica – Impression 1
Despotov Danijela – From Africa
Despotov Danijela – Jump
Domokos Adrian – Cheile Băniței
Domokos Adrian – City lines
Domokos Adrian – Peștera Bolii
Draga Paul – Curiosul
Draga Paul – Pe lac
Floriganță Tiberiu Cristian – Another World
Floriganță Tiberiu Cristian – In the Shadow
Floriganță Tiberiu Cristian – Symbol
Gajewski Damian – Lost in the race
Gajewski Damian – Manhattan by …
Goldin Leonid – Photo 278 EURO
Goldin Leonid – Route number 17
Goldin Leonid – Triple protection
Goldin Leonid – Woman in black
Grzdanek Slawomir – Portrait 2
Iolu Octavian – Color (1)
Iolu Octavian – Color (2)
Iolu Octavian – Color (3)
Isfan Marius – Rural scene
Jankowski Witold – Lila
Jankowski Witold – Ola
Jankowski Witold – Venus
Jarmi Jozsef – Twilight
Jarmi Jozsef -Ears in Green
Jarmi Jozsef -Fluturaș de stâncă
Jarmi Jozsef -Ice World
Kantor Tibor – Calopteryx virgo
Kantor Tibor – Curious
Kantor Tibor – In the smoke
Kari Violeta – Violet
Katona Peter – Double Koros
Katona Peter – Ghost Flower
Katona Peter – Kissing Horses
Kestyus Mate – Umbrellas
Kesztyus Andras – Big-headed
Kesztyus Andras – Puzzle
Kesztyus Mate – Ceilling
Kesztyus Mate – Depth
Kiss Imre –Lizard
Klimai Cristian – Night show
Kralik Jaroslav – Banat
Kralik Jaroslav – Diploma
Kucsara Tibor – Encounter
Kuczynski Piotr – Lake
Kuczynski Piotr – Mirror
Kuczynski Piotr – Stairs
Kuczynski Piotr – Wasp
Litynska Marta – Freckles
Lorincz Lajos – Forest multiexpo
Lorincz Lajos – Shelter in the night
Lybaert Daniel – 4 Kuifmakaken
Lybaert Daniel – Kuifmakakenduo
Lybaert Daniel – Liefkozing
Lybaert Daniel – Weggestoken
Mărculescu Ion – Concert
Mărculescu Ion – Pe deal
Mărculescu Ion – Solitar
Mazan Erzsebet – Semi incognito
Mocanu Dorin – Contraste
Monostorine Hrabovsky Eva – Pass away
Monostorine Hrabovsky Eva –Roads
Muntean Cosmina Daniela Vlasta – Good Spirits
Muntean Cosmina Daniela Vlasta – Morning on the Lake
Muntean Cosmina Daniela Vlasta – Rendez vous
Muntean Cosmina Daniela Vlasta – The Light at the End of the Tunnel
Negoiță Bogdan – Cami 11
Negoiță Bogdan – Cami 16
Negoiță Bogdan – Lore 1
Pietryga Sylwia – Linnen Alley
Pietryga Sylwia – Loneliness
Plaino Marian – Bătrâna
Plaino Marian – Echilibru
Plaino Marian – Păunii
Plaino Marian – Pescarul
Poiată Anatol – Bread
Poiată Anatol – Moldovian carpet
Poiată Anatol- Sălaj woman
Pop Ovidiu – Afro
Pop Ovidiu – Five seasons 02
Pop Ovidiu – Four Seasons 04
Pop Ovidiu – Milky beauty
Sârb Vasile – The Love of Shepherds
Sârb Vasile – The prayer
Sârb Vasile – The Song of Joy
Scrob George – Between Realms
Șerban Tunde –  Alexandra 1
Șerban Tunde – Apus de soare
Șerban Tunde – Nicoleta
Silaghi Octavian –  Good sign
Silaghi Octavian – Bled 12
Simovic Olja – Meeting
Simovic Olja – Swimming for the cross
Sobieszek Urszula – Soft Kitty
Stoica Adrian – Lavender fields
Stoica Adrian – Renascence
Stoica Adrian – Summer in lavender
Stoica Adrian -Beyond the Bridge
Szabo Iosif – Cadou de nuntă
Szabo Iosif – Portret de Codalb
Szabo Iosif – Rivalitate
Szentes Monica – Late Summer
Tomic Maja – Misty Morning 1
Tomic Maja – Misty Morning 2
Tomic Maja – Misty Morning 3
Vătăman Sorin – Global warming
Virag Mihaly – Lowland
Vîrbănescu Daria – Fallen
Vîrbănescu Daria – My name is Red
Vîrbănescu Daria – Spoons
Voștinar Ioan Emil – Angels of Fire
Voștinar Ioan Emil – Catedrala cerului
Voștinar Ioan Emil – Două fortărețe
Zivkic Dusan – Blue 11

MONOCHROME – 128


Anghel Mircea – Agreement in White Major
Anghel Mircea – Rock
Anghel Mircea – The Crossing
Anghel Rodica – Water Mill
Băduț Mircea – Mountain slopes
Băduț Mircea – Belated letter
Băduț Mircea – Late autumn by the sea
Ban Jozsef – The True Player
Barabas Ferenc – Jump into the light
Bardossi Virgilio – Covata
Bardossi Virgilio – Waterfalls
Bikfalvi Zsolt – Stair to Heaven
Biro Erika – Eyes
Bodea Marius – Mirajul tehnologiei
Bodea Marius – Pe drumul vieții
Bodea Marius – Plutind spre eternitate
Bogdan Lucian – Tăcut ca o umbră pe ziduri
Bontovics Ilona – Little-Erotica
Bontovics Ilona – Old-Hobo
Bontovics Ilona – Waiting
Burcea Marius Ionuț – Călătorie în timp
Burcea Marius Ionuț – Mecanicul
Buță Marius – Game over
Cardon Vasilica – Puzzled
Ciorba Cerasela – Further
Cismaș Ovidiu Daniel – O ultima răsuflare
Cosma Alexandra – Exposed
Cosma Alexandra – The calm before the storm
Cotoc Sorin – Anthill
Cotoc Sorin – Monoliths
Cotoc Sorin – Space-Boat
Creștin Călin – Speed
Despotov Daniela – Flamingo
Domokos Adrian – Reflexion and Symmetry
Domokos Adrian – Train station
Draga Paul – De sus
Draga Paul – Fragil
Draga Paul – Pe fereastră
Floriganță Tiberiu Cristian – Gesture
Floriganță Tiberiu Cristian – Steps
Floriganță Tiberiu Cristian – The subtilety of the lines
Gajewski Damian – Photographer
Goldin Leonid – At the dentist
Goldin Leonid – Childhood tales
Goldin Leonid – Flight delay
Goldin Leonid – Special diet
Hadnagy Sandor – Neighbours
Hadnagy Sandor – Sillence
Jankowski Witold – Star
Jankowski Witold – Temptation
Jarmi Jozsef – Ear
Kantor Tibor – Chaos
Kantor Tibor – Spirits
Kesztyus Andras – Line
Kesztyus Andras – Urban solitude
Kiss Imre – British
Kiss Imre – Crosses
Klimai Cristian – Bridge in time
Klimai Cristian – Brothers
Kralik Jaroslav – Driving
Kralik Jaroslav – Property
Kralik Jaroslav – Rendezvous
Kucsara Tibor – Spiral
Kucsara Tibor – Window
Lerh Snezana -Akt II
Lerh Snezana -Januarski sfumato II
Lorincz Lajos – Waterfall of flowing lights
Lybaert Daniel – Berenruzie in ZwW
Lybaert Daniel – Genegenheid in ZwW
Lybaert Daniel – Glooiend landschap
Lybaert Daniel – Verveling in ZwW
Mazan Erzsebet -Autumn smile
Mazan Erzsebet -Flowers for sale
Monostorine Hrabovsky Eva – Everyday perspective
Monostorine Hrabovsky Eva – Lines and shapes
Monostorine Hrabovsky Eva – Thoughts at wharf
Muntean Cosmina Daniela Vlasta – Winter
Negoiță Bogdan – 8 oclock Hk
Negoiță Bogdan – Ballerina
Negoiță Bogdan – Resignation
Negoiță Bogdan – You are the one that I want
Nowicki Mariusz –  Warrior
Nowicki Mariusz – Julia
Plaino Marian – Curbe
Plaino Marian – Livia
Plaino Marian – Poveste de iarnă
Plaino Marian – Vis de iarnă
Poiată Anatol – Glance
Poiată Anatol – Winter trees
Pop Ovidiu – Stages
Pop Ovidiu – Statues
Rotaru Filip – Studiu 02
Sârb Vasile – Let’s go to work 2
Sârb Vasile – Revelation 4
Sârb Vasile – The empty thoughts
Schlauszky Szilard – In the Wind
Schlauszky Szilard – Morning Light & Shadow
Șerban Tunde – Yamaia
Silaghi Octavian –  Priorities
Silaghi Octavian –  Vortex 2
Silaghi Octavian – Metropolis
Simovic Olja – Eyes
Simovic Olja – Christmas Eve
Simovic Olja –Winter
Sobieszek Urszula – Found
Sobieszek Urszula – Protector
Sobieszek Urszula – She
Sobieszek Urszula – Up
Stoica Adrian – Bârsana
Stoica Adrian – Escape
Stoica Adrian – Frozen lake
Stoica Adrian – Sunday worker
Szentes Monica – Urban Details
Tandari Anita – Walking on the bridge
Tomic Maja – Heart in a fog
Tomic Maja – In the mirror
Tomic Maja – Sculpture
Vătăman Sorin – Backstage
Vătăman Sorin – Meeting
Vătăman Sorin – Meșterul
Vîrbănescu Daria – All white
Vîrbănescu Daria – Summer taste
Voștinar Ioan Emil  – Mețianu
Voștinar Ioan Emil – Dimineața la înălțime
Voștinar Ioan Emil – Fan Curier
Wojtera Agnieszka –
Zivkic Dusan – Dubrovnik  8

Gallery - Awarded Photographs - Ars Fotografica 2020

2 comments on “Ars Fotografica 2020 – Premii / Awards

  1. Pingback: Vernisaj Ars Fotografica 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *